HEDVÁBNÝ ŠÁTEK - Nicolas de Staël - Středomoří

Kód: H29
Neohodnoceno
1 999 Kč
Skladem (1 ks)
100% hedvábí
Lem je ručně rolovaný a obšitý.
Luxusní jemný šátek, prvotřídní kvalita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NICOLAS DE STAËL - Středomořská krajina

Nicolas de Staël (1914-1955) byl francouzský malíř a grafik narozený v Rusku. Jeho tvůrčí období zahrnuje pouze necelých 15 let, během nichž vytvořil více než tisíc pláten.
De Staelův život je plný romantiky a tragédie.
Narodil se v Petrohradě jako syn barona Vladimira Ivanoviče de Staël-Holstein. V roce 1919 byla jeho rodina nucena opustit Rusko kvůli revoluci a přestěhovala se do Polska. Oba rodiče zemřeli v roce 1922 a Nicolas a jeho dvě sestry byli adoptováni rodinou ruských krajanů v Bruselu, kde studoval na École des Beaux-Arts, 1932–6. V dalších dvou letech hodně cestoval (Francie, Itálie, Španělsko, severní Afrika), poté se v roce 1938 usadil v Paříži. Jako zlom v jeho tvorbě bývá označován rok 1942, kdy se od figurativní malby obrátil k abstraktní.
V letech 1953–1954 žil na jihu Francie a právě zde měl první stálý ateliér. Maloval v horečnatých návalech tvořivosti a v následné depresi svá díla často ničil. V roce 1955 spáchal sebevraždu, ve věku jednačtyřiceti let.

De Staëlův styl se během nedlouho trvající kariéry neustále proměňoval a je tak těžké jej nějak postihnout. Často je přiřazován k umělcům nové pařížské školy a informelu. Pro jeho dílo je charakteristická snaha tvořit na pomezí abstrakce a figurace, maloval zejména kompozice a abstrahované krajiny založené na souhře barev, které na plátno skládal ve velkých plochách. Jeho malba se vyznačuje hutnou pastózní vrstvou barvy, kterou nanášel špachtlí v expresivních tazích. Až v samém v závěru tvorby používal barvu zředěnější. Výraznost a zářivost pozdních děl nepochybně souvisí s jeho přímořskými pobyty. De Staël se vždy snažil zaznamenat světlo a barevnost daného místa.


Jemný hedvábný šátek. Lehounký a velmi příjemný na omak. S tímto šátkem podtrhnete svůj styl a eleganci.

Doplňkové parametry

Kategorie: HEDVÁBNÉ ŠÁTKY 90x90 cm
Materiál: Hedvábí
Velikost: 90x90 cm
Barva: modrá

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení